GAVE TIL NNF PÅ AUKSJON!

Ett av våre medlemmer har gitt oss en fantastisk gave – en 1 speciedaler 1868, gradert til 0/01. Det var en forutsetning at mynten skulle selges, og deler av provenyet er øremerket for Norsk Numismatisk Tidsskrift, resten til foreningens virke. Vi skal nok finne gode formål – men dette er en storartet stimulans for videre arbeide i foreningen!

Mynt kom opp på Numismas auksjon i November, og ble klubbet på kr. 40.000. Kanskje litt mindre enn det vi hadde håpet, men bevares, et fantastisk tilskudd til vårt arbeide! Styret vil at midlene skal brukes til prosjekter som treffer bredt i samlermiljøet i hele landet. Og det er jo ikke nok med denne mynten; den glade giver har også donert oss en 1849 speciedaler. Vi kommer tilbake med bilde av denne – vi vil selge den på en klubbauksjon (hvilken er ennå ikke fastsatt) etter behøring omtale i NNT, på facebooksiden og her. Disse gavene er en stor stimulans for de som bruker tid og krefter på foreningsarbeid!

specie_gave2Gave

OscarII1849revOscar II 1849 adv

Følg og lik! =)